مقاله نویسی برای موفقیت در سئو

در زمانی که می‌خواهید مقاله ای را برای وب سایت خودتان بنویسید. باید این نکته را در نظر داشته باشید که محتوای شما در درجه اول برای مخاطب و بعد برای موتور های جستجو نوشته شده است. نوشتن مقاله در وب با نوشتن مقاله برای مجلات متفاوت است. کاربران معمولاً از طریق موتور های جستجو وارد سایت ما می‌شوند و یکی از بهترین روش‌های جذب مخاطبین به وب سایت بخش مقالات سایت است. کاربران زمانی که وارد سایت ما می‌شوند که می‌خواهند چیز های جدیدی را یاد بگیرند و پاسخ سؤالات خودشان را دریافت کنند.
یعنی مقاله و آموزش شما باید کوتاه و مفید باشد. مقاله شما باید مشکل کاربران را مطرح کند و بلافاصله راهکاری را برای رفع آن مشکل بیان کند. برای همین شما مقالات مفیدی که در وب پیدا می‌کنید کمتر از ۶۰۰ کلمه هستند. البته در قبل هر چه متن طولانی‌تر بود جذابیتش بیشتر بود. امروزه کاربران می‌خواهند کوتاه و مختصر به نتیجه خودشان برسند. البته به این معنی نیست که باید مقاله شما کمتر از ۶۰۰ کلمه باشد و یا اگر بیشتر باشد در بهینه سازی شما مشکلی ایجاد می‌شود.
Content-Marketing   مقالات سایت باید بر روی کلمات کلیدی مناسب متمرکز و بهینه شوند. هرگز سعی نکنید با افزایش کلمات کلیدی در مقاله خودتان موتور جستجو را فریب دهید. موتور های جستجو بسیار هوشمند شده‌اند و به راحتی سایت‌ها اسپم را شناسائی می‌کنند. اگر شما مقاله ای مفید نوشته باشید کاربران آن را در رسانه های اجتماعی خودشان به اشتراک می‌گذارند. و در وب سایت‌های خودشان با لینک منبع شما مقالات را قرار می‌دهند. در این شرایط گوگل به مفید بود اطلاعات وبلاگ شما پی می‌برد و سایت شما را در رتبه مناسبی در نتایج جستجو قرار می‌دهد.
البته همان‌طور که گفتم باید هنگام نوشتن مقاله بر روی کلمات کلیدی مناسب تمرکز کنیم. برای این کار می‌توانیم از ابزار Google Keyword Tool استفاده کنیم.توسط این ابزار می‌توانیم به راحتی ببینیم که کلمه کلیدی مورد نظر ما آیا توسط کاربران جستجو می‌شوند یا خیر؟ و در ماه به چه میزان کاربران آن لغت یا عبارت را جستجو می‌کنند. در زمانی که کلمه کلیدی مناسب خودتان را پیدا کردید. نوشتن مقاله خود را بر اساس آن کلمات کلیدی شروع کنید. سعی کنید در مقاله خود چیزی بنویسید که دقیقاً برای کاربر هدف شماست و مشکل آنان را برطرف و به سؤالات آن‌ها پاسخ خواهد داد.
اگر می‌خواهید در مقاله خودتان تصویری را قرار دهید مطمئن شوید که در تگ ALT  آن تصویر، کلمه کلیدی که مربوط به آن تصویر است را قرار دهید.
نکته مهم این است که صاحبان وب سایت‌ها معمولاً با عنوان مقاله به شما لینک می‌دهند. بنابراین، حتماً از کلمات کلیدیتان در عنوان مقاله استفاده کنید. با این روش می‌توانید از طریق مقالات سایت کاربران زیادی را از طریق موتورهای جستجو به سایت خودتان هدایت کنید. این کاربران می‌توانند مشتریان شما باشند. پس قبل از این که از سایت شما خارج شوند حتماً ایمیل آن‌ها را دریافت کنید.

علی نورهانی
منبع: مدیرسایت

1 نظر
  1. sara می گوید

    ممنون. مطالب آموزنده بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.