راه اندازی یک سایت جدید – انتخاب هاست

۲ انتخاب مهم برای راه اندازی یک سایت جدید وجود دارد: هاست و دامنه . بعضی از صاحبان تجارت به نکات دیگر هم می پردازند ولی به هر حال، این ۲ گزینه از مهم ترین شاخصه های سئو هستند. اگر شما وب سایتی ندارید، این بخش به شما کمک بسیاری زیادی می کند. ولی اگر صاحب سایت هستید و دامنه خود را قبلا انتخاب کرده اید باز هم این بخش برای شما مفید است.

انتخاب هاست
شاید این نکته، که هاست شما یکی از پارامتر های مهم در نتایج جستجو است باعث تعجب شما بشود. به هرحال، این یکی از مهم ترین تصمیماتی است که شما می گیرید.
اگر مایل هستید که بدانید چه کسانی به رقیبان شما خدمات هاستینگ ارائه می کنند، می توانید از طریق سایت www.domaintools.com آن ها را بدست آورید.
سرعت
این نکته را مورد توجه داشته باشید که ربات های موتور های جستجو دارای امکان Time-out هستند. و توسط این قابلیت مدت زمان بالا آمدن صفحات را اندازه گیری می کنند. اگر سایت شما بزرگ است و شرکت ارائه دهنده هاست شما سرعت کندی دارد، این امکان بوجود خواهد آمد که سایت شما دیر به دیر ایندکس شود. علاوه بر این که سرعت یکی از پارامتر های مهم برای گوگل است و سایت های با سرعت بیشتر، موقعیت های بهتری را بدست می آورند.
دوماً، ربات های گوگل میانگین بالا آمدن صفحات را محاسبه کرده و در صورتی که سایتی میانگین بالا آمدنش از حدی (این حد را فقط خود گوگل میداند) بگذرد سایت از نظر گوگل بی کیفیت تلقی شده و در نتایج پائین تر قرار خواهد گرفت.
یکی از بهترین ابزار ها برای اندازه گیری بالا آمدن صفحات گوگل استفاده از خود بخش Google webmaster tool است. در آن جا می توانید نحوه فعالیت ربات گوگل در سایت خود را مشاهده کنید.
قابلیت اطمینان
شما نمی توانید تعیین کنید که موتور های جستجو در چه زمانی سایت شما را ملاقات کنند. اگر در زمانی که سایت شما خراب است یا بالا نمی آید به شما سر بزنند. ربات ها احساس بی اعتمادی به سایت شما می کنند و این اصلا خوب نیست. بعضی از مدیران سایت اصلا نگران زمان های پائین بودن سایتشان نیستند. شاید در نیمه شب کاربر به سایت شما سر بزند و نتواند سایت شما را مشاهده کند، ولی اگر گوگل سر بزند و سایت شما بالا نباشد خیلی برای شما گران تمام خواهد شد!
برای این که متوجه بشوید که شرکتی را که می خواهید از آن هاست خریداری کنید پایداری بالائی را دارد . سایت هائی هستند که پایداری سایت ها را در هر ساعت از شبانه روز مورد بررسی قرار می دهند. بهترین حالت در زمانی است که خدمات آن ها بیش از ۱۰ ماه خرابی نداشته باشد.
مجدداً، برای سرعت، وقتی همچنین هاستی را پیدا می کنید که برای مدت طولانی دچار اشکال نشده است امکان دارد بسیار گران تر از آن حدی باشد که شما توان آن را دارید. این نکته را باید مورد توجه قرار دهید که اگر می خواهید از طریق سایت کسب در آمد کنید، باید هزینه های آن را برای ارائه خدمات بهتر به مشتری بپردازید.
سیستم عامل
نتایج بدست آمده نشان داده که سایت هائی که بر روی هاست های لینوکس قرار دارند، از سرعت بهتر و رتبه بهتری در موتور های جستجو قرار گرفته اند. اگر شما از نرم افزار های مدیریت محتوی مانند جوملا ، ورد پرس و غیره استفاده می کنید، حتما از سرور لینوکس استفاده کنید . زیرا امکاناتی را در سرور های لینوکس در زمینه بهینه سازی سایت می توان اعمال کرد که در سرور های ویندوز موجود نیستند.
موقعیت مکانی سرور
آیا این نکته را می دانید که سایت هائی که در همان کشور قرار دارند رتبه بسیار بالائی در رتبه های آن کشور دارند؟ پس اگر میخواهید در نتایج جستجو در ایران رتبه خوبی بدست آورید می توانید سایت خود را از شرکت هائی که سرور های خود را در خاک ایران قرار داده اند، خریداری کنید. زیرا ربات های موتور های جستجو وقتی به سایت شما می آیند متوجه ایرانی بودن آی پی سرور شما می شوند و در نتایج کاربران با ای پی ایران، شما را به خوبی نمایش می دهند.
نکات مهم برای هاست:

اگر بدانید که سرعت و کیفیت خدمات هاست شما چقدر مهم است حتما هزینه آن را می پردازید.
۱-    هاستی را انتخاب کنید که از سرور های جدید و با سرعت بالا در اتصال به اینترنت هستند.
۲-    هاستی را انتخاب کنید که کمترین خرابی و پائین بودن را داشته باشد.
۳-    از سیستم عامل لینوکس استفاده کنید تا سرعت و امکانات بهتری داشته باشید.
۴-    هاستی را انتخاب کنید که سرور آن در خاک کاربران هدف شما باشد.
۵-    به دنبال شرکتی باشید که خدمات پشتیبانی خوبی را ارائه می دهند.

 

 

ما شرکت میزبان فا را برای خرید هاست به شما پیشنهاد می کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.