محتوا کلید موفقیت در بازاریابی اینترنتی

 امروزه همه کارشناسان بازاریابی اینترنتی در مورد محتوا صحبت می‌کنند ، و هر فردی محتوای شخصی خود را می‌نویسد ، نویسندگان کتاب ، رسانه‌های اجتماعی ، دپارتمان های بازاریابی ، و حتی خود شما!
   خوشبختانه ، حالا ، شما این نکته را بخوبی می‌دانید که برای رشد تجارت آنلاین خود باید محتوا نویسی خوبی داشته باشید . و مجدداً خوشبختانه شما آماده انجام این کار هستید.
   اما هنگامی که می‌خواهید برای سایت و یا وبلاگ خودتان مقاله‌ای بنویسید و یا حتی در رسانه‌های اجتماعی فعالیت کنید باید به نکته زیر توجه کنید :
   محتوا را برای خودتان ننویسید – در حقیقت محتوا را باید برای مخاطب خود بنویسید .
   اگر شما یکی از هواداران پروپاقرص شرکت و یا برند خودتان هستید و در مورد خودتان محتوا نویسی کنید ، مخاطبین خودتان را مورد هدف قرار نداده‌اید .اگر شما می‌خواهید مشتریان را به برند و شرکت خودتان جذب کنید .محتوای شما باید منعکس کننده این ‌باشد که شما مشتری خودتان را به خوبی می‌شناسید و با محتوای خودتان باید به آن‌ها ثابت کنید که خدمات و محصولات شما یک بخش مهم از زندگی آنان است .
و حالا برمی‌گردم به جمله قبلی که این مربوط به شما نیست به مشتریان شما مربوط است .
اگر می‌خواهید یک وب‌سایت موفق تجاری داشته باشید سعی کنید، سایت شما بهترین مرکز تولید علم در زمینه کاری شما باشد.
ما اطلاعات وب‌سایت را به دو گروه اصلی تقسیم بندی می‌کنیم :
محتوای بنیادی 
محتوای آموزشی و تجاری 
   محتوای بنیادی در حقیقت مهم‌ترین اطلاعاتی هستند که درون وب سایت شما قرار می‌گیرند این محتوا در حقیقت به مخاطبین شما نشان می‌دهد که شما چه کسی هستید و چه کاری می‌خواهید انجام دهید مثلاً صفحه تماس با ما ، صفحه درباره ما ، صفحه فروش شما ( خدمات یا محصولات ) و معمولاً این اطلاعات در وب سایت که به ‌صورت استاتیک در سایت قرار دارد .محتوای بنیادی اطلاعاتی هستند که بیشتر در مورد خودتان می‌نویسید و در زمانی که مشتری را می‌خواهید به سمت خود جذب کنید اطلاعات بسیار مهمی را در این بخش قرار می‌دهید .
   محتوای آموزشی و تجاری در حقیقت اطلاعاتی هستند که زیاد در مورد خودتان نیست که معمولاً این اطلاعات را در بخش بلاگ، مقالات قرار می‌دهید . در حقیقت این بخش به تقویت شما برای موفقیت در تجارت آنلاین کمک می‌کند ، این روش در مشتری اعتماد و اعتبار ایجاد می‌کند و به صورت طبیعی مخاطبین را به سمت سایت شما جذب می‌کند . محتوای آموزشی و تجاری در زمانی به تجارت آنلاین شما کمک می‌کند که از خودتان در آن تعریف نکنید . نیازی نیست که حتماً درون آن نام شرکت خود را ببرید ، شما در این روش از محتوا نویسی باید به صورت متمرکز و به روی مشتری و ارزشی که می‌توانید برای آن‌ها ایجاد کنید بپردازید .
   در زمانی که می‌خواهید مطلبی را در مورد یکی از خدمات و یا محصولات خودتان بنویسید علاوه بر اینکه تمرکز شما باید بر روی این باشد که محصولات شما چقدر عالی و مفید است ، باید به این نکته توجه کنید که محتوا را برای مخاطب هدف خودتان بنویسید .
   البته به این نکته توجه کنید که در دنیای وب فقط محتوا به صورت نوشتار منتشر نمی‌شود در حال حاضر رسانه‌های دیگری مانند صوت و ویدئو هم در اینترنت قابل استفاده هستند . همان‌طورکه می‌دانید ، ویدئو نیز در نتایج جستجو نمایش داده می‌شود.
با نوشتن محتوای آموزشی می توانید لینک های بسیاری را دریافت کرده و ترافیک زیادی را به سمت سایت خودتان هدایت کنید.
استراتژی تولید محتوا
   در زمانی که می خواهید محتوایی برای وب سایت خودتان تولید کنید باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که می خواهید از جایی که در حال حاظر هستید به کجا بروید.
پیاده سازی استراتژی مناسب یعنی انتخاب و جذب علاقه مندان بازار هدف و دستیابی به اهداف شرکت. برای مثال در صورتی که می خواهید مخاطبینی را جذب سایت خودتان کنید که نیاز به بهینه سازی و بهبود وضعیت سایت خودشان در موتور های جستجو را دارند. باید همواره محتوای آموزشی و خبری در این زمینه در وب سایت خودتان منتشر کنید.
از همین امروز شروع کنید!
   اگر می خواهید علاقه مندان خودتان را به سایت جذب کنید، باید محتوایی بنویسید که ارزش بالایی داشته و قابل خواندن توسط مخاطب باشد.(یعنی مخاطب که برای وقت خود ارزش قائل شده و محتوای سایت شما را مطالعه کند.) مهمترین کاری که باید انجام بدهید این است که محتوای آرشیو سایت خودتان را نیز مجددا بررسی کنید و بهینه سازی محتوا را در آنان نیز انجام دهید(در آموزش های آینده به نحوه بهینه سازی محتوا می پردازیم.)
مجددا بر روی محتوای بنیادی خود کار کنید.
   در زمانی که می خواهید مجددا محتوای بنیادی خودتان را بهینه سازی کنید به این نکته توجه کنید که تمامی محتوای این بخش معرف شما هستند و باید توانایی های خودتان را به مخاطبین خود ثابت کنید.
در حقیقت این بخش از محتوای سایت هدفش فقط و فقط معرفی خدمات و محصولات شما می باشد.
   در زمانی که می خواهید صفحات حساسی مانند درباره ما را بنویسید. با وجود این که می توانید از قالب های آماده استفاده کنید، ولی پیشنهاد می کنم کمی خلاقیت به خرج دهید و نکات گفته شده در زیر را در نظر بگیرید.
چرا شما؟
آیا در زمانی که تجارت خودتان را اغاز کردید به این نکته فکر کردید که چرا کاربران شما را باید انتخاب کند؟ پس سعی کنید خودتان را در این بازار رقابتی منحصربفرد نشان بدهید. این که چرا شما نسبت به رقیبانتان متفاوت هستید؟ تمامی این موارد را به صورت شفاف به مخاطبین خودتان بگویید.
مشتریان شما
   دقیقا مشتریان بازار هدف شما چه کسانی هستند. محتوای سایت شما باید انحصارا برای آنان نوشته شود. اگر شما در حوزه تخصصی خودتان بتوانید بهترین تولید کننده محتوا باشید مطمئن باشید که می توانید اکثر بازار وب را به خودتان جذب کنید.
چالش های آنان:
آن ها چه چالشی در زندگی و کار روزمره خودشان دارند؟ از ناراحتی های آنان باخبر شوید و شناسایی کنید و مطمئن شوید که محتوای سایت شما آنان را مورد هدف قرار داده است.
آن ها از کجا آمده اند؟
   کاربران چه مراحلی را طی کرده اند تا به این صفحه از وب سایت برسند؟ باید به این نکته توجه کنید.
در زمانی که می خواهید صفحه درباره ما خودتان را بنویسید باید به نکات گفته شده توجه ویژه داشته باشید.
بعد از ۴ سال تجربه بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو و مشاهده آمار بازدید وب سایت های مشتریان، نکته قابل توجه این است که بیشترین بازدید از سایت، از صفحه درباره ما بوده است.
   پیشنهاد من این است که شما حتما از یک ویدئو حرفه ای در صفحه درباره ما سایت خودتان استفاده کنید.
در مقاله بعد بیشتر در مورد استراتژی تولید محتوا برای وب سایت می پردازم.
نویسنده: علی نورهانی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.