چرا در سئو سایت موفق نمی شویم؟

در این برنامه شنبه اول هفته در مورد سئو سایت و دلایل مهم عدم موفقیت در سئو سایت صحبت می کنیم.

شما می توانید فیلم این برنامه را از طریق لینک زیر دانلود کنید.

 

دانلود فیلم شنبه اول هفته

اگر سوال یا مشکلی دارید در بخش نظرات آن را مطرح کنید.

 

 

متن ویدئو سئو سایت:

 

سلام عرض می کنم خدمت شما کاربران محترم مدیر سایت. علی نورهانی هستم و در این برنامه شنبه اول هفته می‌خواهم در مورد این صحبت کنم که چرا ما در پروسه سئوی سایتمان موفق نمی‌شویم و نمی‌توانیم آن جایگاهی که می خواهیم در موتورهای جستجو بدست آوریم. و امروزه می خواهم در مورد این برایتان صحبت کنم و مطمئن هستم که اطلاعات بسیار خوبی دریافت می‌کنید و اگراین موارد را برطرف کنید قطعا می توانید رتبه‌ی خوبی داشته باشید.
به نظر من مهمترین مرحله‌ی بهینه‌ سازی سایت انتخاب کلمات کلیدی است و متاسفانه بسیاری از افرادی که با ما تماس می‌گیرند برای بحث سئو و بزرگترین مشکلی که در سایت آنها می‌بینیم و در پروسه سئویی که انتخاب کرده بودند، مراحل کارهایی که انجام داده بودند اصلا بخش انتخاب کلمات کلیدی را جدی نگرفته بودند و کلمات کلیدی یا سخت یا کلمات کلیدی‌ای که خیلی کم جستجو می‌شود را انتخاب کرده بودند و شما زمانی که کلمات کلیدی نامناسب را انتخاب بکنید درحقیقت آدرس‌ صحیح را به مخاطب نمی‌دهید و نکته‌ی مهمتر اینکه آنقدر این اشتباهات زیاد بود که ما یک دوره‌ی رایگانی را راه‌اندازی کردیم در داخل سایتمان که ۸ جلسه است و در ۴ ساعت بحث سئو را آموزش می‌دهیم در داخلش و فقط در ۲ جلسه‌ی اول در مورد انتخاب کلمات کلیدی مناسب با استفاده از Keyword Planner می‌پردازیم که یک ساعت آموزش است و به طور کامل گفتیم که چطور باید کلمات کلیدی را انتخاب کنید و در آینده چطور براساس آنها محتوا نویسی کنید.
اگر در این برنامه شرکت نکردید پیشنهاد می‌کنم حتما در popup که باز می‌شود عضو شوید و این دوره بی‌نظیر را دریافت کنید و همانطور که در آموزش گفتیم شما باید با استفاده از ابزار خود گوگل، مثل Google keyword planner دقیقا بروید ببینید که در حوزه‌ی شما چه کلماتی یا چه عباراتی دارد جستجو می‌شود و براساس آنها بیایید و محتوا را بنویسید. و خب چند هفته‌ی پیش یک مقاله‌ای را در سایت منتشر کردیم با عنوان انتخاب تیتر مناسب برای سایت که با استقبال زیادی مواجه شد و خیلی استقبال کردند مخاطبین ما و در آن گفتم که با چه روش‌هایی می‌توانید عنوان‌های مناسب انتخاب کنید. در حقیقت عناوینی که کاربران ما جستجو می‌کنند. که می‌توانیم از نتایج جستجوی گوگل آن را بدست آوریم.
بنابراین یکی از مهمترین بخش‌های سئو سایت انتخاب کلمات کلیدی نامناسب است و به همین دلیل ممکن است خیلی‌ها موفق نشوند. و یک نکته‌ی دیگری را باید بگویم و آن این است که روی کلمات کلیدی بسیار محدودی معمولا سایت‌ها می‌آیند کار بهینه‌سازی را انجام می دهند. مثلا ۳ یا ۴ کلمه کلیدی مهم را انتخاب می‌کنندو بر روی صفحه اصلی خود کار می‌کنند و فراموش می کنند که بسیاری از مخاطبین ما باید از بخش مقالات ما وارد سایت ما شوند نه اینکه بیایند و فقط صفحه اصلی ما را ببینند و معمولا صفحات اصلی بسیاری از سایت‌ها براساس اصول حرفه‌ای طراحی نشده است که ما در پروژه‌های تحلیلی که داریم با مشتریانمان به طور کامل این نواقص را برطرف می‌کنیم و بهتر است شما شرایطی را فراهم کنید که کاربران براساس مقالات وارد سایت شما شوند تا آن مقالات رو بخوانند و اعتمادشان به سایت شما بیشتر شود تا اینکه فقط صفحه اصلی شما با محصولات و شعارهای شما را ببینند. بنابراین شما باید دامنه کلمات کلیدی خود را افزایش دهید و برای تک تک آن عبارات محتوی نویسی کنید البته محتوی نویسی صحیح کنید. چیزی که ما در دروه کلوب وب مستر در سال گذشته به طور کامل آموزش دادیم که چطور یک محتوای حرفه‌ای بنویسیم و آن را حرفه‌ای وارد سایتمان کنیم.
مورد بعدی محتوای بی‌کیفیت است. اما زمانی که بحث از محتوای بی‌کیفیت می‌شود یک سری ذهنیت‌های اشتباه وجود دارد. ببینید دوستان محتوای بی‌کیفیت می‌تواند چند بخش متفاوت داشته باشد. اولین بخشش این می‌تواند باشد اصلا آن محتوا به درد کاربرد نخورد و فقط یک محتوایی است که نوشته شده است. اما مهمترین بخش یک محتوای بی‌کیفیت عنوان بی‌کیفیت است. وقتی گوگل بیاید و ببیند که شما یک عنوانی را گذاشته‌اید که کاربر جستجو نمی‌کند، ایجاد علاقه و انگیزه نمی‌کند که روی آن کلیک کند و وارد سایت شود، خب این یکجور می توانیم بگوییم که محتوای بی‌کیفیت است و یا محتوایی که از دیدگاه کاربر شما بی‌ارزش است. مثلا من بیایم نحوه تعمیر یک وسیله را جستجو کنم و به سایت شما برسم و شما اصلا مرحله به مرحله و به طور کامل آموزش نداده باشید که چطور من آن مشکلم را برطرف کنم بنابراین می‌شود یک محتوای بی‌کیفیت. و از دید موتورهای جستجو محتوای بی‌کیفیت که به صورت اصولی ورود اطلاعات نشده است و این خیلی مهم است که ما طبق آن قاعده ورود اطلاعات داشته باشیم که ما در کلوب وب‌مستر یک ویدیوی جامع قرار دادیم که چطور یک محتوا را به طور حرفه ای وارد سایت کنید که گوگل خوشش بیاید و سریعا به ما رتبه بدهد که این نکته بسیار مهم است. و در سال ۲۰۱۶ به نظر من محتوای بی‌کیفیت محتوایی است که کسی ارزش برایش قائل نباشه، یا شیرش کند و یا به آن لینک دهد. بنابراین شما باید کاربرانتان را تشویق کنید که به شما لینک بدهند.
یک نکته‌ی مهمی که وجود دارد و بارها و بارها صحبت کردیم، گوگل برایش خیلی مهم است که آیا ما وقتی مطلبی را در سایتمان منتشر می‌کنیم به منبعی لینک می‌دهیم و زمانی که شما بیایید یک مطلبی را بنویسید و فقط یه مطلب خوب و جامعی باشد کافی نیست. گوگل برایش مهم است که چند تا ابزار و سایت دیگری را هم در آن محتوایتان معرفی کنید. اما فرض کنید می خواهید این کار را انجام دهید و بروید به سایت‌هایی لینک دهید که خیلی اعتبار پایینی دارند. که این روش صحیحی نیست. روش صحیح این است که اگر مثلا من در مورد ابزار Google Keyboard Planer صحبت می‌کنم لینک بدهم به این ابزار که اعتبار بسیار بالایی دارد. یا به سایت moz.com لینک بدهم. حالا این در حوزه کاری خودمان است. در حوزه کاری شما هم سایت‌های بسیار معتبری هستند. نترسید لینک دهید و تاثیرش را ببینید.
و یکی از کارهای اشتباهی که انجام می‌شود، خرید لینک است. من مخالف خرید لینک نیستم ولی اگر بیایید از سایت‌های کم‌ارزشی لینک بخرید این کار اشتباهی است. اولین چیزی که به نظرم اشتباه است این است که یک سری از سایت‌هایی هستند که می‌آیند در فوتر یا در باکسی لینک می‌فروشند که این کار بسیار اشتباه است برای سایت‌های شما که لینک بخرید. سعی کنید از سایت‌هایی که تولید محتوای حرفه‌ای می‌کنند از آنها بخواهید پست اختصاصی برای شما بگذارند. همان پست اختصاصی ارزش بسیار بالایی دارد و اگر بخوایید از جایی لینک بخرید از جایی تهیه کنید که پیج رنک بالایی داشته باشد و از سایت‌های کم ارزش لینک تهیه نکنید.
مشکل دیگری که در سئو خیلی از افراد موفق نمی‌شوند این است که تمرکزشان بر روی کلمات کلیدی با رقابت بالا است. مثلا فرض کنید یک شرکت طراحی سایت به تازگی می‌خواهد کارش را شروع کند و مهمترین کلمه کلیدی‌اش را قرار می‌دهد (طراحی سایت) به این نکته توجه نمی‌کند که شرکت‌های بسیار بزرگی قبل از این فرد ده‌ها سال است که دارند روی این واژه کار می‌کنند، لینک می‌خرند یا درحقیقت روی سئوی آن کار می‌کنند، تولید محتوا می‌کنند و گوگل به آنها اعتماد کرده است و یک فردی بخواهد با این کلمه کلیدی به سرعت رتبه بگیرد.
سعی کنید در ابتدای کار سئو سایت ، کارتان را با عبارات ساده و چند کلمه‌ای شروع کنید و ترافیک بگیرید و انگیزه داشته باشید برای ادامه کارتان.
مشکل بسیار بزرگی که بسیاری از افرادی که سایت دارند و می‌خواهند پروسه سئوی خود را طی کنند این است که صبور نیستند. ببینید در پروسه بهینه‌سازی سایت مثل تبلیغات گوگل ادوردز نیست که ما یک پولی را بدهیم و همان لحظه درحقیقت سایتمان در تبلیغات و صدر نتایج نمایش داده شود. شما باید زمانی که پروسه بهینه سازی را انجام می دهیم هم تلاش کنید تولید محتوا کنید و اجازه بدهید که زمان بگذرد. زمان کلیدی‌ترین بخش در سئو است. نه اینکه صبر کنید که ۳ ماه دیگر چه اتفاقی می‌افتد. هر روز باید لینک بسازید. هر روز باید روی محتوای سایتمان کار کنیم، روی شبکه‌های اجتماعی کار کنیم. هر روز باید بیاییم و با سایت‌های متفاوت شروع کنیم که پست‌های ما را منتشر کنند و لینک بگیرند، محتواهای حرفه‌ای تولید کنیم، و می‌گویم بزرگترین مشکل برای افراد تازه کار این است که نتایج سریع می‌خواهند و این واقعا ممکن نیست و اگر بخواهید درسریع‌ترین زمان ممکن یک نتیجه خوبی بدست آوریم، احتمال می‌دهم که از روش‌های سیاه استفاده کرده اید و ممکن است تا چند وقت بعدش هم اصلا در نتایج گوگل نباشید و افراد زیادی هستند که این مشکل رو می‌خورند و با ما تماس می‌گیرند که خیلی سخت می‌شوند به شرایط قبلی کار آنها را برگردانیم.
بسیار خب، این هم از شنبه اول هفته امروز. امیدوارم که از بحث‌هایی که امروز کردیم استفاده کرده باشید و به دنبالش بروید تا اگر آن مشکلات در سایتتان وجود دارد برطرف کنید. اگر در مورد همین ویدیو سوالی دارید در قسمت کامنت یا نظرات همین ویدیو سوالات خود را بپرسید و من سعی می‌کنم به تمامی آنها پاسخ دهم.
خیلی خیلی ممنونم که برنامه این هفته توجه کردید، تا برنامه آینده خدانگهدار

26 نظرات
 1. وحید افشاری می گوید

  مثل همیشه جامع و کامل بود آقای نورهانی، موفق باشید

  1. علی نورهانی می گوید

   آقای افشاری عزیز تبریک می گم خیلی خوشحال شدم شما را در بخش حرفه ای های تایید شده سایت https://www.woorank.com دیدم. موفق باشید.

  2. امیر می گوید

   سلام آقای افشاری بنده هم به شما تبریک عرض میکنم.

   فقط اگر امکانش هست بنده رو راهنمائی بفرمائید که به چه شکل در این سایت متونیم موفق باشیم ؟

 2. حسین می گوید

  با سلام

  مطلب بسیار خوبی بود

 3. میرزایی می گوید

  سلام و احترام
  ممنون به خاطر مطالب دست اول شما
  سایت بسیار زیبایی دارید.
  افتخار ما آشنایی با شماست
  http://Agahi90.ir
  رسانه آگهی۹۰
  باسپاسی بیکران

 4. هادی بشارتی می گوید

  با سلام و احترام
  استاد نورهانی درسهای بسیار خوبی ارائه می دهید موفق باشید

 5. زها می گوید

  سلام اقای نور هانی خیلی خیلی خوشحالم که با سایت شما اشنا شدم .
  سوالی داشتم میخواستم بپرسم من می تونم محصولاتی روکه برام ارسال کردید رو توی فروشگاهم قرار بدم وبفروشم؟؟؟؟؟؟

  1. علی نورهانی می گوید

   خود محصول خیر ولی به زودی سیستم همکاری در فروش سایت فعال می شود و می توانید با معرفی کسب درآمد کنید.

 6. sirwan می گوید

  ممنون اقای نورهانی
  یه سوال میپرسم ممنون میشم جواب بدید
  یه مطلب که خیلی از سایت ها کپی کردند ما هم کپی کنیم ، از نظر گوگل بد استیا نیست؟
  ایا اگر کپی کنیم از یه سایتی و ما لینک بدیم به اون صفحه سایت ، گوگل به ما اعتبار میده یا نه
  یا اصلا داستان یه چیز دیگه است

  1. علی نورهانی می گوید

   پیشنهاد می کنم هیچ وقت محتوای کپی قرار ندهید و اگر از جایی قرار کپی می کنید خودتان هم آن را ویرایش کنید و به آن اطلاعاتی را اضافه کنید.
   اگر منبعی را ترجمه می کنید لینک به منبع می تواند مفید باشد.

 7. رضا می گوید

  با سلام و تشکر از آموزش مفیدتون و اینکه وقت میگذارید.
  راجع به Domain Authority وبلاگها سوال داشتم مثلا در بلاگفا این فاکتور مقدار خوبی دارد ولی میخواستم بدانم این مقدار چطور بین ساب دامینها توزیع میشود و اینکه آیا اصلا توزیع میشود و برای وبلاگ کاربران تاثیری دارد؟ ممنون

 8. مجتبی می گوید

  ویدئو کاربردی و مختصری بود
  ممنونم

 9. وحید می گوید

  سلام ممنون از ویدئوی خوبتون مثل همیشه عالی
  یه سوال داشتم
  من با کلمات کلیدی بالا اومدم داخل search analytics نشونشون میده اون کلمات رو ولی وقتی به گوگل میرم اثری از سایت من بر اساس اون کلمه کلیدی نیست جیکار کنم؟
  لطفا راهنماییم کنید
  با تشکر

 10. حسین می گوید

  این بخش شنبه اول هفته بسیار جالب است و تا جایی که من اطلاع دارم اولین سایت فارسی زبان است که این بخش را راه اندازی کرده است و یاد آورد moz whiteboard friday است .
  بسیار عالی
  موفق باشید

 11. ندا می گوید

  سلام
  ممنونم از کمکتون . من هیچ وقت حوصله کامنت گذاشتن ندارم ، اما این بار گفته های شما خیلی مفید بود و وظیفه دونستم که تشکر کنم .
  خیلی ممنونم ازتون .

 12. بیوتی دیزاین می گوید

  بازم مثل همیشه عالی مقاله کامل و مفیدی بود آقا نورهانی

 13. سعید می گوید

  با سلام
  آموزش ککیورد پلنر شما در این ویدئوهای آموزشی با چیزی که الان در کیورد پلنر هست فرق داره
  دیگه توی کیورد پلنر تعداد دقیق کلمات جستجو شده رو نشون نمیده
  لطفا توضیح بدید چرا اینجوری شده؟

 14. اسکنر سه بعدی می گوید

  مقاله جالب و جامعی بود . ممنونم

 15. رنجبر می گوید

  با سلام

  تشکر از ویدیوی ارزنده شما. جناب آقای نورهانی من در این رابطه یک سوال از شما داشتم.لطف می کنید اگر جواب بنده را بفرمایید.

  ما چند ماه پیش در یک کلمه کلیدی (با رقابت بالا )در صفحه ده گوگل بودیم و انتظار این را داشتیم که رفته رفته به صفحات جلوتر بیاییم ولی الان مدتی است که در این کلمه کلیدی تا صفحه ۲۰ هم نام سایت ما قرار ندارد .و این خیلی عجیب است و دلیلش را نمی توانیم بفهمیم.ممکن است به خاطر اینکه در مقالات زیاد این کلمه کلیدی را استفاده می کنیم باشد؟چون هنگام پست مقاله برنامه ای که برای seo نصب کرده ایم هم پیشنهاد می کند که اگر این کلمه کلیدی را قبلا استفاده کرده ایم دیگر استفاده نکنیم. حالا اگر بخواهیم در این کلمه پیشرفت بکنیم چه باید بکنیم؟

  از راهنمایی شما بسیار سپاسگزارم

  1. علی نورهانی می گوید

   سلام
   با این توضیحات شما بررسی مشکل امکان پذیر نیست.
   لطفا آدرس سایتتان را از طریق فرم تماس با ما ارسال کنید.

   1. رنجبر می گوید

    ارسال شد.
    با سپاس

 16. عابدینی می گوید

  تشکر بابت آموزش بسیار خوبتون

 17. شایان داودی می گوید

  مطلب خوبی بود ولی خواندنش کمی سخت بود برام. تشکر 🙂

 18. 7سئو می گوید

  شکست در سئو معنا نداره. بلکه تلاش ما کم بوده که به نتیجه نرسیدیم

 19. فقط سئو می گوید

  همه قضایا ربط به تلاش داره توی سئو
  کانتنت خوب، در کنار مارکتینگ خوب میشه نتیجه عالی
  ممنون

 20. تینا می گوید

  سلام و ممنونم به خاطر مطالب خوبتون
  من سالها برنامه نویس بودم ومتاسفانه در زمان کاری من برنامه نویس هیچ نوع آموزش و حتی تعاملی در مواجه با مشتریان نداشت اما بعد از ۱۷ سال برنامه نویسی بعلت فشارهای زیاد ذهنی و بدنی دیگه نتونستم به کارم ادامه بدم و اونوقت تاره متوجه شدم که کار دیگه ای نمیتونم و و قتی با دوره تبلیغ نویسی و سئو شما آشنا شدم تونستم و باتوجه به تجربه قبلیم کار جدیدی در حوزه IT شروع کنم
  ممنونم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.