چگونه بک لینک های طبیعی بسازیم؟

در این برنامه شنبه اول هفته در مورد نکته مهم صحبت کرده ایم که توسط آن می توانید لینک های طبیعی خودتان را توسعه دهید.

 

 

دانلود برنامه

 

متن ویدئو:

سلام عرض میکنم خدمت شما کاربر محترم مدیر سایت، علی نورهانی هستم

چگونه لینک های طبیعی بسازیم؟

در این ویدیو میخواهم در مورد لینک های طبیعی صحبت کنم و اینکه اصلاً اصولاً ما چطور میتوانیم کاری کنیم که یکسری افراد خاص به ما لینک بدهند و در آخر این ویدیو راز اصلی آن را میخواهم برای شما بر ملا میکنم .

 

چقدر زمان می برد تا لینک ها تأثیر بگذارند ؟

اما نکته مهم این است که خیلی از افراد از بنده سوال میکنند و میگویند که ما هر روز داریم لینک میسازیم ! کی جواب میدهد و چطوری باید برنامه ریزی کنیم ، چرا نتیجه نمیگیرم .

دوستان عزیز زمانی که ما در مورد بحث لینک سازی صحبت میکنیم و بحث سئو نکته کلیدی که خیلی مهم است فاکتور زمان است ، اگر شما میخواهید سایتتان را سئو کنید نباید انتظار داشته باشید که با یکسری بک لینک ها و یکسری کالا ؛ یک شبه شما بیاید رتبه یک بیاستید و خیلی افرادی که همزمان با شما دارند زحمت میکشند و زمان میگذارند همان جا ثابت بیایستند تا ما بیایم رتبه یک .

نکته مهم این است که گوگل هم به هیچ وجه به این شکل و به این سرعت به کسی رتبه نمیدهد، بنابراین اگر میخواهید کار سئو را انجام بدهید باید خیلی صبور باشید و بنده اکثر سئو کارها را دیدم میگویم مهمترین ویژگی یک سئوکار صبور بودنش است اگر میخواهید همین الان میخواهید رتبه اول گوگل باشید کاری ندارد میتوانید با یکی از شرکت های تبلیغاتی ادورز گوگل تماس بگیرید یک مبلغ بالایی را بپردازید و در مدت یک هفته کاربرها می آیند و دیگر هیچ خبری نیست ولی اگر میخواهید به صورت طبیعی اول باشید باید بهای آن را بپردازید، بهای آن چیست ؟

 • تولید محتوی
 • فکر
 • لینک سازی
 • زمان

و این را در نظر داشته باشید زمانی که شما لینک سازی را شروع میکنید ممکن است که اصلاً از صفحات گوگل بروید ولی بر میگردید البته اگر صحیح انجام بدهید بنابراین زمان را خیلی ویژه باید به آن توجه داشته باشید هیچ وقت نباید انتظار داشته باشید که یک شبه رتبه بگیرید هیچ سایتی یک شبه به این رتبه نرسیده مگر در کلیدواژه های خیلی آسان.

 

 • میزان رقابت

اما نکات مهمی که در جستجوی تأثیر گذار هستند اول میزان رقابت است. فرض کنید کلیدواژه ای مانند طراحی سایت ؛ شرکت های خیلی قدرتمندی هستند و عالی کار کرده اند و اصول سئو را به خوبی میدانند وبا واژه طراحی سایت اول هستند. آیا واقعاً میتوانیم تازه یک سایت راه اندازی شده را بیاوریم کنار این سایت های بزرگ و رتبه یک! قطعاً امکان پذیر است ولی حداقل بعد از یک  مدت یکساله نه اینکه یکسال سایت را بسازیم رها کنیم و یکسال بعد نتیجه بگیریم. خیر اصلاً به این شکل نیست ، یکسال تمام باید همپای آنها تلاش کنیم وبیشتر از آنها تلاش کنیم و بیشتر از آنها تولید محتوی کنیم و بیشتر از آنها لینک بسازیم و بیشتر از آنها روی هر رسانه اجتماعی کار کنیم اگر این کار را انجام بدهیم قطعاً گوگل بفهمد که ما بهتر از آنها  کار میکنیم به ما رتبه میدهد ما روی هر کلیدواژه ای که خواستیم و زمان گذاشتیم و کار کردیم نتیجه گرفتیم . امکان ندارد که شما عالی کار کنید و نتیجه نگیرید بنابراین نکته ای که خیلی مهم است این است که ببینید اصلاً واقعاً در آن حوزه رقابت به چه شکل است و افراد چقدر دارند هزینه میکنند و چقدر دارند انرژی میگذارند و امکان ندارد در یک دو میدانی بگیم که من تک هستم و دارم میدوم پس اول میشوم ؟ خیر . خیلی های دیگری هم هستند که جلوتر از ما هستند و خیلی های دیگر هستند که قوی تر دارند کار میکنند بنابراین فاکتور رقابت یک موضوع خیلی مهم است اگر در یکی از کلیدواژه رقابت نباشد مثلاً یک جمله ۵ کلمه ای باشد که رقابت هم نباشد شاید امروز پست بگذارید و فردا اول باشد خیلی ها خوشحال هستند و میگویند که من اول هستم، بله اول هستید ولی آیا جستجویی انجام میشود؟ خیر ؛ پس این خیلی مهم است که اول رقیب هایتان را در نظر داشته باشید .

 • لینک سازی رقیبانتان

دومین چیز که خیلی مهم است باید ببینید که شما هم دارید برای یک کلیدواژه سختی لینک سازی میکنید رقیب شما هم دارد چطوری لینک سازی میکند پس باید ابزارهایی مانند Ahrefs و Majesticseo اینها را داشته باشید تا شما هم بررسی کنید ببینید آنها چطوری دارند لینک میسازند و کجا دارند لینک میسازند و چه کمپینی را راه اندازی کرده اند و بعد شما هم بهتر از آن را باید انجام بدهید . سئو بخشی از کار سئوکار در روز تحلیل است ، بنده حداقل در روز یک سایت از وقتم را به تحلیل رقبای مشتریانم انجام میدهم یا اگر مشاوره ای دارم میروم قبلش بررسی میکنم سایت های رقیب هایشان را به آنها گزارش میدهم ؛ ما تا زمانی که رقیب هایمان را رصد نکنیم نمیتوانیم یک برنامه خوبی داشته باشیم و نمیتوانیم استراتژی داشته باشیم .

شما شاید بگوید که آقای نورهانی بنده دارم هر روز ۱۰۰ تا بک لینک میسازیم ؛ شما از کجا میدانید که شاید رقیب شما ۲۰۰ تا بک لینک بسازد و خیلی ها به بنده میگویند آقای نورهانی رقیبم اصلاً سایتش داغون است افتضاح است؛خیلی شرایط بدی دارد! چرا رتبه دارد و چرا فکر میکنید به خاطر شرایط خود سایتش است که الان اینطوری رتبه گرفته از کجا میدانید که شاید در جای دیگری یک فعالیتی را انجام نمیدهد به خاطر سایتش ؛ بنابراین این نکته خیلی مهم است .

 • نوع وکیفیت لینک سازی

شما با همین روش هایی که در همین بسته به شما گفته ام میتوانید روزی ۱۰۰ تا یا روزی ۱۰۰۰ تا بک لینک بسازید ولی در چه سایت هایی ؟ سایتهایی که دومین آتوریتی آنها ۱۰است و پیج رنک اصلاً ندارند و کیفیت ندارند و فقط شما تعداد لینک ها را بالا برده اید شاید رقیب شما بیاید در ۵ تا سایت خیلی عالی لینک بسازد و بهتر از شما باشد. پس به این نکته حتماً توجه داشته باشید.

 • مدت زمان شروع فعالیت:

مدت زمان شروع فعالیت شما و رقیب هایتان است ، قطعاً به این راحتی نیست که شما همین الان که تازه کار باشید بیاید بالاتر از رقیب قرار بگیرید و از همه مهمتر این را در نظر داشته باشید که شاید رقیب شما در گذشته یعنی در گذشته ای که میگویم شاید یک ماه گذشته باشد، لینک هایی را ساخته که الان نتیجه اش را گرفته و بعد شما میگوید که چرا این آمد بالاتر از من چرا این اتفاق افتاد. می بینید که خیلی از عوامل بسیار زیادی دخالت دارند تا رتبه بندی انجام شود .

 

مهارت ارتباط :

این نکته که برای یک سئو کار خیلی مهم است مهارت ارتباط بالا است اگر میخواهید یک سئو کار خوبی باشید و اگر میخواهید بک لینک های خوبی بگیرید باید روی مهارت های ارتباطی خودتان کار کنید، شاید مثلاً بگوید که نه بیرون کسی را ببینید؛ خیر به این شکل نیست مهارت ارتباط مجازی اینکه با صاحبان سایت ها بتوانید یک ارتباط خوب داشته باشید و از آنها درخواست کنید که لینک شما را ثبت کنند یا مقالات شما را به اشتراک بگذارند یا از همه مهمتر کاربرانتان را که درگیر کنید که برای شما کاری را انجام بدهند.

 

استراتژی لینک سازی

متأسفانه بنده در کمتر سایت ایرانی میبینم که استراتژی طراحی کرده باشند و یک برنامه داشته باشند که مردم به آنها لینک بدهند و بنده تا به حال سایتهای انگشت شماری را دیده ام که این کار را انجام داده اند و این خیلی مهم است ما یک برنامه ویک بازی و یک راهکار عالی طراحی کنیم که مردم خود جوش بیایند به ما لینک بدهند تا اینکه ما همه اش از آنها بخواهیم به ما لینک بدهند .

 

چرا باید به ما لینک بدهند ؟

زمانی که داریم یک برنامه سئو را طراحی میکنیم همیشه باید از خودمان بپرسیم، چرا باید یک نفر به ما لینک بدهند؟ متأسفانه ما زمانی که محتوایی را تولید میکنیم برای کاربر نهایی خودمان تولید میکنیم و حواسمان نیست که اصلاً کاربر نهایی مطلبی را به اشتراک نمیگذارد یکسری افرادی هستند که به آنها میگویم اشتراک گذارنده های اطلاعات یعنی اینها لذت میبرند از این که اطلاعاتی را به اشتراک بگذارند و اصلاً مدل محتوی را باید برای این افراد طراحی کنیم هیچ وقت کاربر نهایی نمیتوانیم ۱۰۰% بگویم ، ولی اکثراً اطلاعات ما را به اشتراک نمی گذارند. ما اول باید افرادی را پیدا کنیم که به اشتراک میگذارند و برای آنها محتوی خودمان را بسازیم.

 

نوشتن مطلب برای سایت ها :

یکی از ساده ترین کارها این است که الان صاحبان سایت ها در جستجوی افرادی هستند که برای آنها بنویسند و اگر شما از این فرصت استفاده کنید با یک ارتباط خوب و زمان بگذارید و با خودتان بگوید که من با این ۲-۳ تا سایت دوست شده ام و میخواهم برای آنها هر هفته یک مقاله ۸۰۰ کلمه ای بنویسم و این قرار است که  ۴-۵ ساعت از زمان بنده را بگیرد خوب اگر این زمان را بگذاریم و ارتباط را ایجاد کنیم و برای ما آنها بیایند این مطلب را به اشتراک بگذارند خوب قطعاً نتیجه میگیریم. ولی متأسفانه وقتی که این موضوعی را با خیلی ها مطرح میکنم خیلی ها دنبال روشهای خیلی عجیب و غریب هستند اگر دنبال روشهای خیلی آسان و ارزان هستید خوب در اسرار سئو ۵ توضیح داده ایم اما نکته ای که مهم است ترکیبی از روش هایی است که لینک سازی را شما باید داشته باشید و فقط باید روی یک روش لینک سازی به هیچ وجه نباید متمرکز شوید پس این را در برنامه کاری خودتان داشته باشید ؛ برای وب سایت هایی که در حوزه کاری شما وبلاگ نویسی میکنند و تولید محتوی کنید و از آنها بخواهید که بک لینک های بدهند.

 

نقد پست های دیگران :

یکی از روشهایی که خیلی سریع میتوانید از همکاران و دوستانتان لینک بگیرید بحث نقد است کافی است که یک بحثی که یک وبلاگی یا سایت دیگری را مطرح کرده شما بیاید یک بخشی از آن را بنویسید و یک نقدی را در موردش بنویسید مطمئن باشید که آنها هم واکنش نشان میدهند و بعد در کامنت های سایت آن سایت ها بحث و گفت و گو می شود و مطمئن باشید سر این موضوع خیلی سایت های دیگر هم می آیند بحث شما را نقد میکنند و این نقد کردن یک چیزی است که در دنیا خیلی استفاده میشود و از همه مهمتر باعث میشود که شما بک لینک های با کیفیت تری بگیرید.

کاری  کنیم که برای اثبات ما را معرفی کنند.
در پایان میخواهم در مورد یک راز مهم صحبت کنم، مردم و گروهی از افراد هستند که عاشق این هستند که موضوعی جذاب را با دوستانشان به اشتراک بگذارند . دیده اید افرادی که در یک جمعی هستند و یک چیز عجیب و غریبی را میگویند و برای اثباتش میگویند که نگاه کن ببین همان نکته ای بود که گفته ام این سایت گفته ، اگر بتوانید فکر کنیم و محتوایی تولید کنیم و آن را به مردم بگویم که مردم برای اثبات آن نام ما را بباورند. در آن شرایط خیلی سریع میتوانیم رشد کنیم

از شما متشکرم که به این ویدیو توجه کرده اید تا ویدیوی بعدی خدانگهدار

45 نظرات
 1. طراحی وب سایت می گوید

  بسیار عالی بود استاد، دستتون درد نکنه، قربانت

 2. حمیدرضا طبی فخر می گوید

  سلام
  ممنونم از ویدیوی های آموزشی که می گذارید.
  خیلی وقت ها آموزشهای رایگان شما از آموزشهای پولی دیگران هم بهتره.

  سپاسگذارم.

 3. طراحی وب سایت می گوید

  سلام، آقای نورهانی یک سوال دارم
  وب سایتی به من لینک کرده که تو Moz چک کردم دیدم رتبه اسپم اسکور Spam Score آن ۷ هست…
  آیا این بک لینک به ضرر من هست؟
  مثلا سایت:
  ۱ ابزار – پارس تولز و… اینا رتبه اسپم اسکور بالایی دارند در این زمینه توضیح بدین

  تشکر

  1. علی نورهانی می گوید

   اگر این نوع سایت ها را ماز به عنوان اسپم می شناسد بهتر است به آن ها ایمیل بزنید تا لینک شما را حذف کنند در غیر اینصورت از طریق disavow اقدام کنید.

   1. طراحی وب سایت می گوید

    بسیار ممنونم از شما

 4. جملات تاکیدی مثبت می گوید

  به نکات خیلی خوبی اشلره کردین.ممنون
  گروه تحقیقاتی متا فکر – بزرگترین مرجع جملات تاکیدی
  http://WWW.METAFEKR.COM

 5. سپیده می گوید

  سلام.
  ممنون از مطالب مفیدتون اما منظورتون از نوشتن برای کسانیکه به اشتراک میزران متوجه نشدم. البته من تبلیغ نویسی ام تهیه کردم. اشاراه ای نکرده بودید

 6. عباس احمدی می گوید

  سلام
  طلبه احمدی هستم
  مدیر چندین سایت وردپرسی.
  استاد مطالب شما بسیار عالی هست

 7. خیرآبادی می گوید

  خوب بود . با تشکر از شما

 8. گل فروشی رضوان می گوید

  باسلام و احترام
  نکته ایجاد بحث و نقد رو خیلی مبهم توضیح دادین
  منظورتون کانت گذاری هستش یا نه چیزی دیگه ای بودش؟
  من متوجه نشدم

 9. آموزش سئو وبازاریابی می گوید

  سلام استاد عالی بود
  یک سوال : چطور از کیفیت لینک ها با خبر بشیم ؟

 10. حمیدرضا طبی فخر می گوید

  سلام و درود
  دوباره تشکر میکنم بابت زحمتی که برای تهیه ی این بسته ی آموزشی کشیدید
  سوال دارم:
  من توو کارم با کلمه کلیدی پستم توو ایستگاه میاد اول و رقبا هم به ترتیب میان بعد از لینک من قرار می گیرن.
  آیا میتونم در کنار لینک سازی برای سایتم برای صفحه ی اینستا و صفحه ی ایستگاهم بک لینک درست کنم که بیان بالا و اول بمونن؟

  ممنونم از وقتی که میگذارید.

 11. مهدی فرجی می گوید

  بسیار عالی
  ممنونم از مطالب فوق العادتون جناب نورهانی عزیز

 12. تایپ می گوید

  بخش نقد کردن خیلی خوب بود
  ممنون

 13. محمد می گوید

  خیلی استفاده کردم. بک لینک کار واقعا سختیه. مثلا من یه وبلاگ دارم. کدوم سایت بزرگ میاد برام بک لینک بده. خیلی سایت های مقاله و فروم هم وقتی مطلبی میزاری لینکایی که به بلاگ خودت دادی حذف میکنن یا بقول خودشون ویرایش می کنن.

 14. محمد می گوید

  کاش یه سری سایت های ایرانی و خارجی که با انصاف تر هستند و بک لینک میدن معرفی بکنید

 15. امیر می گوید

  سلام.تو کدوم بسته اموزشیتون google planer رو آموزش دادین؟

  1. علی نورهانی می گوید

   در گوگل نوردی و کلوپ این مورد به طور کامل آموزش داده شده است.

 16. طراحی سایت مشهد می گوید

  جناب نورهانی باسلام ممنون از آموزش این هفتتون … قسمت استراتژی لینک سازی بسیار بسیار عالی بود و خیلی بدردم خورد وقتی روش تحقیق کردم

 17. محمد می گوید

  با تشکر خیلی خیلی زیاد از مطلب مفیدتون .
  یک سوال نظر دادن در وبلاگ های blog.ir میتونه روی لینک سازی تاثیر بزاره ؟

  در انجمن ها ارسال پست های وبسایتمون با لینک هایی در داخل متن به وبسایت خودمون تاثیر داره و لینک سازی حساب میشه ؟

  1. علی نورهانی می گوید

   سلام
   در صورتی که لینک قابل مشاهده تویط گوگل باشد.بله

 18. بهنام می گوید

  با تشکر آقای نورهانی استفاده کردیم.

 19. mehdi می گوید

  با سلام جناب نورهانی گرامی

  بنده مطالب ارزشمند جنابعالی را در زمینه سئو و بالاآوردن کلیدواژهای مورد نظرم رعایت کردم و نتایج خوبی گرفتم .
  در این پستتان مطالب خوب و کلیدی را در زمینه سئو سایت ارایه دادید که در نوع خود ارزشمندو قابل تقدیر است. بنده که استفاده کردم و بدینوسیله مراتب سپاس و قدردانی خود را به شما اعلام می کنم.

  همچنان شاد و پرانرژی و موفق باشید.

 20. بانک مشاغل می گوید

  با سلام و تبریک سال نو خدمت جناب نورهانی و کلیه پرسنل مدیر سایت
  من بسته سئو ۵ و شیوه های لینک سازی رو تهیه کردم و عالی بود
  با تشکر امید دندان نما-مدیر بانک مشاغل اینفوجاب
  http://infojob.ir/

 21. بهاره علیخانی می گوید

  با سلام . واقعا نکاتی که میگین خیلی تاثیر داره برای استارت اپ ما فوق العاده کار کرده. ممنون ازتون
  بهاره علیخانی از استارت آپ نوین خانه(پلت فرم تاسیسات )
  http://www.novinkhane.com

 22. قیمت طراحی سایت می گوید

  خیلی ممنون از آموزش و توضیحات خوبتون . من سایت شما رو همیشه دنبال میکنم و از مقالات شما استفاده میکنم .

 23. محمد می گوید

  عالی بود

 24. اسماعیل می گوید

  سلام
  بسیار عالی دستتون درد نکنه ،یه سوال داشتم
  بک لینک گرفتن از وبلاگهایی که تازه ساخته ایم مثلا بلاگفا یا بلاگ بد نیست برای سایتمون ؟

  با تشکر

 25. حسین می گوید

  کاش وقت داشتم همه مطالب سایتتون رو میتونستم مشاهده کنم، به بوک مارکم اضافه کردم واقعا کارتون عالیه

 26. الگوریتم می گوید

  بسیار ویدئوی تأثیر گذار و مفیدی بود. از شما استاد عزیز بی نهایت ممنونم

 27. احسان می گوید

  عاااالی بود
  مطالب واقعا ارزشمندی بود،
  فقط به نظر برای مطالب سئو و کلا علمی میشه طوری نوشت که ارزش اشتراگ گذاری داشته باشه اما برای مقاصد تجاری مثلا عنوان یک محصول صرف نظر از جدید بودن شاید نشه

 28. یاسر می گوید

  بسیار سپاسگزارم از مطالب مفیدتان

  بنده در سایت http://www.dgload.com که یک سایت محصولات دانلودی هست اموزشهای شمارو به مرور اجرا کرده ام و به نتایج خوبی دست پیدا کرده ام .
  باز هم ممنونم .

 29. فرشچی می گوید

  سلام. فیلمهای رایگانی که برای من از طریق ایمیل ارسال کردید واقعا خوب بود. مرسی از مطالب خوبتان.ببینید در خصوص سئو خوب کار کردم؟:
  http://www.spss-iran.com

 30. رضا احمدی می گوید

  واقعا عالیه
  من در سایتم https://armisweb.com از تکنیک های استاد نورهانی عزیز استفاده کردم و نتیجه گرفتم،جناب استاد تمام مطالبتون باید در یک دانشنامه جمع بشه و به عنوان مرجع استفاده بشه
  واقعا ممنونم

 31. ali می گوید

  سلام وقت بخیر. من داخل فروم هایی که تو ابزار سئو آموزش دادید لینکمو درج کردم الان میخوام ببینم که لینکم تو اون فروم هست یا نه چه راهی پیشنهاد میکنید؟
  به طور کلی راهی هست من بتونم تمام بک لینک هامو ببینم؟
  از سایت majestic استفاده کردم اما فقط چند سایت رو نمایش میده. ممنون

 32. نکس وان موزیک می گوید

  سلام استاد
  تشکر از سایت خوب و پر محتوایتان

  یک سوال داشتم. جایی جوابش را پیدا نکردم

  در روز و در ماه مجاز به چه تعداد بک لینک سازی هستیم. که از طرف گوگل جریمه نشویم
  چه نوع ریپورتاژ چه از نوع لینک سازی در کامنت ها ، یا عضویت در انجمن ها

  لطفا با توجه به تجربه بالایی که دارید پاسخ من را بدهید

 33. سورنا می گوید

  سلام.
  من کارهای سئو زیادی رو انجام داده ام. ولی چند نکته رو خواستم بگم!
  سایتی رو سئو کردم که در زمینه کیف کمری بود، باتولیدمحتوای ا ختصاصی در عرض ۳ ماه در چندین کلمه ، گزینه اول گوگل است.
  ولی برای کلمات نیمه سنگین مثل جاروبرقی صنعتی ، بیش از ۴ ماه است که دارم کار میکنم، هنوز اون نتیجه ای رو که میخواهم نگرفتم، میزان رقابت هم خیلی نداره.
  بعد این نکته ای که گفتید، که مطلبی بنویسیم که همه بگویند، واقعاً کار خیلی سختی است. ایجاد چنین مطلبی، به نظر من سخت است.
  اگر آموزشی تخصصی در خصوص بکلینک دارید، من خریدار هستم.

 34. mercmusic.ir می گوید

  آقای نورهانی من یک سایت موزیک دارم .. و با ابزار ahrefs سایت های رقیب ( مثل سایت نکس وان موزیک را بررسی می کنم .. این سایت وقتی مطلب ارسال می کنه و وقتی چند تا سایت بهش لینک میدن سریع در قسمت ( بک لینک ها ) ahrefs میزنه که از چه سایت هایی بک لینک گرفته ولی من وقتی برای سایت لینک سازی می کنم حتی بعد از ۴ یا ۵ روز هم در قسمت ابزار های ahrefs چیزی نمیزنه .

 35. مهسا می گوید

  باسلام ممنون از مطالب خوبتون…
  من چندتا سوال داشتم…اینکه قوانین جدید بک لینک توی وبلاگها چیه؟
  مثلا شبکه های اجتماعی بخاطر الکسای بلایی که دارند وقتی ما توی اونا لینک میدیم خزنده گوگل اونارو منبع اصلی میشناسه ومن میخام که این ایجاد بشه منتهی نمیدونم چه تغییراتی داشته چه قوانینی داره چجوری باید توشون هشتگ گذاری بشه؟؟

  ممنون از پاسختون

 36. سروری می گوید

  سلام
  ممنون از مطالب بسیار مفید و کاربردی سایت شما.
  میشه منابعی برای دریافت بک لینک با کیفیت معرفی کنی، خصوصا edu ها؟!

  ممنون

 37. پرواز گرافیک می گوید

  بسیار ویدیو عالی بود ممنون

 38. ramin می گوید

  آموزش خوبی بود
  ممنون از سایت خوبتون

 39. jalilinahal می گوید

  عالی

 40. سفارش تابلو فرش می گوید

  سلام سایت بسیار خوب و جالبی دارین . ممنونم بابت اموزش خوبتون

 41. بهزاد می گوید

  سلام و درود آقای نورهانی عزیز.
  واقعا آموزش هاتون بی نظیره. بنده یک سوالی در رابط با ایجاد بک لینک در انجمن و فروم ها دارم، با کمی دانش و سرچ تخصصی خیلی راحت میشه انجمن و فروم های ایرانی، خارجی حتی با دامین آتوریتی بسیار بالا پیدا کرد و حتی محدود کردن به انجمن هایی که حتما پروفایلشون بازه و داخل اونها بک لینک گرفت. اما آیا واقعا ایجاد بک لینک در این قسمت برای بهبود رتبه سایت مفیده؟
  مگه نمی گیم که گوگل محتوای سایت و صفحه ایی که داخلش لینک ساختیم رو بررسی می کنه و اگه به سایتمون بی ربط باشه امتیاز منفی میده؟
  آیا گوگل از اینکه ببینه در اینهمه انجمن لینک سازی کردیم به ما مشکوک نمیشه؟
  و مهمتر از همه که همه این لینک ها هم نوفالو هستن.
  لطفا من رو راهنمایی کنید. خیلی متشکرم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.