رادیو وب مستر ۱ – چگونه لینک بسازیم؟

برنامه رادیو وبمستر برای ارائه ایده های جدید و مصاحبه با صاحبان وبسایت موفق است.

مطالب مرتبط

این برنامه رایگاه است و همیشه رایگان خواهد ماند. شرط استفاده از آن معرفی آن به یک فرد دیگر است.

 

برای دانلود این برنامه این جا را کلیک کنید

 

سلام عرض می‌کنم خدمت شما کاربر محترم مدیر سایت. علی نورهانی هستم و در اولین برنامه‌ی رادیو وب مستر می‌خواهم در مورد لینک‌سازی یا لینک‌بیلدینگ و اهمیت آن در برنامه‌ بهینه‌سازی سایتمان بپردازم.
اگر شما یک فرد حرفه‌‌ای سئو هستید یا یک تازه‌کار فرقی نمی‌کند، مطمئنم که از برنامه‌ی امروزی که برای شما دارم اطلاعات خیلی خوبی را دریافت می‌کنید و مطمئنم با بکارگیری آن در پروسه‌ی بهینه‌سازیتان رتبه سایت خودتان را افزایش بدهید. همانطور که می‌دانید الگوریتم گوگل مدام در حال تغییر است، اما سوالی که از من همیشه می‌کنند این است که سایتمان را چطور بهینه کنیم که زمانی که گوگل الگوریتمش را تغییر داد مشکلی برای سایتمان ایجاد نشود. و من همیشه برای افرادی که این سوال را از من می‌پرسند می گویم که از این دیدگاه به تغییرات الگوریتم گوگل نگاه کنید که گوگل هدفش از تغییر الگوریتم این است که نتایج بهتری را به مخاطبین خودش نشان دهد و از همه مهمتر جلوی افرادی که می‌خواهند با فریب رتبه‌ی سایت خودشان را افزایش بدهند بگیرد. بنابراین اگر شما کارتان را به صورت اصولی انجام می‌دهید نباید نگرانی داشته باشید و حتی باید خوشحال هم بشوید.
و لینک یکی از بخش‌های مهمّ بهینه‌سازی است و هر روز هم دارد پررنگ‌تر می‌شود اما نکته‌ی مهم این است که لینک از سایتی باشد که کیفیت بالایی داشته باشد.
در حقیقت لینک همان آدرس‌هایی هستند که در صفحات قرار می‌گیرند یا به صفحات داخلی یا به صفحات خارجی و اگر شما کاری کنید که یک سایتی که در زمینه‌ی کاری شما فعالیت می‌کند یا کلا یک سایت دیگر، به شما لینک بدهد این باعث می‌شود که گوگل اینطوری نگاه کند که سایت شما یک سایت خوبی است و آن سایت معتبر شما را معرفی کرده است و دارد رای می‌دهد و سایت‌های دیگر هم دارند رای می‌دهند که رتبه شما افزایش پیدا کند. پس گوگل از این طریق با لینک‌های با کیفیت متوجه می‌شود که ارزش سایت شما چه قدر است و براساس فاکتورهای کلیدی دیگرش رتبه‌بندی را انجام می‌دهد.
اما کار مهمی که باید انجام شود این است که در هر صورت باید بهینه سازی داخلی سایت شما کاملاً و بی‌نقص باشد. و گوگل بتواند به راحتی داخل سایت شما گشت و گذار کند، تیترهای سایت شما را به خوبی بخواند، محتوای شما را به خوبی بخواند تا بتواند به پایگاه داده‌اش ببرد و بررسی کند تا در الگوریتم خودش نتایج را نمایش دهد و کار مهمی که ما باید انجام دهیم این است که لینک‌های با کیفیت بگیریم.
اگر در دوره‌ی رایگان جدید ما شرکت کرده باشید که یک دوره فوق‌العاده است و اگر قرار بود یک محصول آموزشی باشد، بالای ۱۰۰ هزار تومن قیمت داشت و ما آن را به طور رایگان برای عموم کاربران قرار دادیم تا با کیفیت محصولات ما آشنا شوندو در درس چهارم در مورد لینک بیلدینگ صحبت می‌کنیم و اینکه چطور بتوانیم لینک‌های با کیفیت برای سایت خودمان بگیریم.
و پیشنهاد می‌کنم که حتما در آن دوره عضو شوید و درس‌ها را ببینید و اگر گام به گام جلو بروید تا درس هشتم می‌توانید یک سایت کاملاً بهینه‌ داشته باشید.
اما برگردیم به بحث لینک بیلدینگ:
ما به چند روش می‌توانیم لینک بگیریم. یک روش این است که خودمان برویم و مستقیماً لینکمان را در یکسری سایت‌ها ثبت کنیم که به این میگن manual link building . که معمولاً در پروفایل انجمن‌ها، پروفایل سایت‌ها، کامنت‌ها و اینجور کارها را می‌گویند manual link building.
یک مدل دیگر است که Auto link building یعنی ما یکسری ابزارهایی داریم که به صورت خودکار می‌روند و برای ما لایک می‌گیرند، مثلا یا می‌روند پست برای ما می‌گذارند در یک سری سایت‌ها، در بلاگ‌ها می‌روند و کامنت می‌گذارند که اصلا توصیه نمی‌شود. و یک مدل دیگر است که اگر از این روش پیروی کنید مطمئناً می توانید ورودی‌های خیلی خوبی داشته باشید. و ان هم این است که شرایطی را در سایتتان ایجاد کنید، کمپین‌هایی داشته باشید که مردم خودشان خودجوش به شما لینک بدهند. و اصلا هم کار سختی نیست و می توانم چند نمونه آن را در همین برنامه به شما بگویم.
اما اجازه دهید کمی بیشتر در مورد خود لینک صحبت کنیم. در مورد لینک پارامترهای مختلفی برای اندازه‌گیری معیار کیفیت لینک یا کسی که می‌خواهد به ما لینک بدهد را می‌گویند، یا مثلا Page Rank یکی از المان‌ها بود که دارد حذف می‌شود. بحث Trust Rank است، تعداد لینک‌هایی که به شما داده می‌شود اینکه با چه Anchor Text یا با چه متنی دارد به شما لینک می شود و از چه منابع متفاوتی گستردگی منابع بسیار مهم است.
و اینها را می‌توانیم از طریق ابزارهایی مثل Moz و Ahrefs.com بدست آوریم. و اما آنچه که امروز می‌خواهم به شما بگویم در مورد یکسری مسائل مهمی است که در مورد لینک باید بدانید.
ببینید دوستان امروز دیگر تعداد لینک‌هایی که به صفحه خودمان می‌گیریم مهم نیست، بلکه تعداد لینک‌های باکیفیتی که به سایت خودمان هدایت می‌شود مهم است و بنابراین تمرکزمان باید بر روی Quality back link باشد و همانطور که می‌دانید لینک‌ها به دو صورت به ما داده می‌شود یا do follow است یا no follow .
باز اینجا خیلی از من سوال می‌شود در این مورد که اگر ما بخواهیم لینک‌های no follow بگیریم آیا تاثیر گذار است؟
اولا اجازه دهید برای آن دسته از دوستانی که نمی‌دانند no follow چیه یک توضیحی ارائه دهم. زمانی که گوگل شروع کرد و فاکتور لینک را به عنوان یکی از معیارهای مهمش در الگوریتم خودش معرفی کرد سایت‌های زیادی شروع کردند در سایت‌های مختلف لینک گذاشتن و اهمیت شد لینک.
و کاری که گوگل کرد این بود گفت که نمی‌شود همه می‌روند اسپم می‌کنند تو بلاگ ها، لینک می‌گذارند و خیلی جاهای دیگر و آمد گفت که من یک قانون جدیدی می‌گذارم، اگر شما دارید به یک سایتی لینک می‌دهید و در حالت do follow باشد، شما دارید آن سایت را تایید می‌کنید و می‌توانید امتیازی از سایت دامنه‌ی خودتان را به آنها بدهید، ولی اگر نمی‌خواهید چنین کاری اتفاق بیفتد و ترس دارید که جریمه شوید و خیلی موارد دیگر می‌توانید لینک‌های بخش‌های دیگر سایتتون مثل کامنت‌های بلاگ ها، امضای انجمن‌ها و دیگر جاها که راحت سایت‌ها می‌توانند صاحبانشان بروند و در آنجا لینک بگذارند را no follow کنند. دراین حالت که no follow لینک می‌شود در حقیقت صاحب آن سایت دارد می‌گوید که من مطمئن نیستم به آن سایتی که دارم لینک می‌دهم و امتیازی هم از طرف من منتقل نکن و از زمانی که این را گوگل به الگوریتمش اضافه کرد خیلی از سایت‌ها آمدند و لینک‌های خروجی سایتشان را no follow کردند. جوری که یکی از سایت‌های معتبر می‌گفت الان بالای ۷۰ درصد لینک‌های دنیا no follow هست. خب چه اتفاقی می‌افتد وقتی ما نتوانیم به راحتی لینک‌های do follow پیدا کنیم و چنین چیزی خیلی سخت است و از طرفی هم اکثر لینک‌های وب دارد no follow می‌شود.
به نظر من اینطور نیست که لینک‌های no follow تاثیر نباشند و من در خیلی از سایت‌هایی که کار کردم و no follow هم بودند تاثیرش را دیدم و باید خودتان یک توازنی ایجاد کنید در لینک بیلدینگتان بین این نوع سایت‌ها.
بسیار خب بحث جذاب رادیوی امروز می‌رسیم و می‌خواهم چند تکنیک به شما بگویم که با استفاده از آنها می‌توانید لینک‌های با کیفیت را جذب سایت خودتان کنید به شرطی که این نکاتی را که می‌گویم جدی بگیرید و با استفاده از آن لینک‌های خیلی با کیفیت را دریافت کنید.
اولین کاری که می‌توانید بکنید این است که یک مسابقه برگزار کنید. یک مسابقه با یک جایزه و حتی می‌توانید جایزه ۵۰۰ هزار تومن یا یک میلیون تومان باشد ولی در ازای نتایجی که برای شما می‌آورد می‌تواند درآمد خیلی بیشتری را درآینده برای شما بسازد و می‌توانید یک مسابقه‌ای برگزار کنید و از کاربرانتان بخواهید که آنهایی که می‌خواهند در این مسابقه شرکت کنند لینک ما را در سایتشان بگذارند و بگویند که در این مورد توی این مسابقه و این سایت شرکت کرده‌ایم. این مفهوم کلی آن مسابقه است و با استفاده از برگزاری مسابقات در سراسر دنیا سایت‌ها دارند لینک‌های خیلی با کیفیتی را جذب می‌کنند.
مثلا در همین ایران جشنواره‌ی وب می‌آید یک بنری را می‌دهد که مردم در سایتشان بگذارند و خیلی راحت دارد از بسیاری از سایت‌ها لینک‌های خیلی با کیفیت از روت دامینشان می‌‌گیرد.
مدل بعدی که می‌توانید لینک‌های با کیفیت بگیرید این است که بروید با این سایت‌هایی که وبلاگ‌نویسی می‌کنند صحبت کنید و از آنها بخواهید که برایشان وبلاگ نویسی کنید و مطمئن باشید اگر شما بتوانید با چندتا از این سایت‌ها کار کنید و برایشان بنویسید و زمان بگذارید می‌توانید نتایج خیلی خوبی را بگیرید. چون معمولا این سایت‌هایی که محتوی‌نویسی می‌کنند هم بروزرسانی خوبی دارند و از دیدگاه گوگل اعتبار بسیار بالایی دارند و از همه مهمتر صفحات داخلی آنها یا مقالاتشان، اشتراک‌گزاری‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی دارد و تراس رنک و اعتبار بسیار بسیار بالایی این سایت‌ها دارند. بنابراین حتما این کار را انجام دهید و با چندتا از سایت‌هایی که در زمینه شما نویسندگی می‌کنند تماس بگیرید و برای آنها بنویسید.
می‌توانید بخشی در سایتتان بسازید و زحمت دیگران را کم کنید. مثلا وبسایت‌های جالب را معرفی کنید یا رستوران‌های خوب را معرفی کنید یا هر ایده‌ای که در حیطه کاری شما می‌تواند باشد. اما نکته مهم این است که می‌توانید آنجا لینک بگذارید و بگویید که خودتان را اذیت نکنید که بخواهید این اطلاعات را به دیگران ایمیل کنید می‌توانید همین الان این لینک را در سایت یا وبلاگتان بگذارید و به بازدیدکنندگان یا دوستانتان یا در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. و با استفاده از این هم می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی شِیر و لایک‌های زیادی بگیرید.
می ‌توانید در چند انجمن یا فروم یک مبحث جذاب در حوزه کاری خودتان باز کنید و شروع کنید به فعالیت کردن و در آن زمینه کاربران را به چالش بکشید و مطمئن باشید که با استفاده از آن هم به راحتی می‌توانید لینک‌های باکیفیت جذب کنید.
درنهایت پیشنهادی دیگری که برایتان دارم این است که در هر حوزه‌ای که کار می‌کنید می‌توانید با افراد مهم حوزه کاریتان یا اساتید برجسته مصاحبه کنید و فایل مصاحبه را در سایتتان قرار دهید و اتفاقی که می‌افتد خب آن فرد هوادارانی دارد و زمانی که ببینند استادشان با فردی مصاحبه کرده لینک می‌دهند در شبکه‌های اجتماعی به دوستانشان معرفی می‌کنند و خود آن استاد هم ۱۰۰ درصد سایت یا شبکه اجتماعی دارد و ایشان هم می توانند در شبکه اجتماعی یا سایت خودش معرفی کند و با استفاده از این روش شما می‌توانید لینک‌های خیلی با کیفیت ثبت کنید.
در نکته آخر که نکته پایانی است می‌توانید برای سایت‌های دیگر نظر بدهید. اگر از محصولشان استفاده کردید، خدماتشان استفاده کردید نظرتان را بدهید و از آنها بخواهید که لینک سایت شما را قرار دهند.
خیلی ممنونم که به برنامه امروز گوش کردید، برنامه رادیو وب مستر هر وقت که ایده‌ی جدیدی داشته باشم که بخواهم با شما دوستان در میان بگذارم ضبط می‌کنم و در سایت قرار می‌دهم و برای دوستانی که در دوره رایگان سئو شرکت کردند و دیگران اعضای سایت ایمیل می‌شود. اگر شما ایده‌ای دارید که دوست دارید در رادیو به آن بپردازیم حتما به info@modiresite.com ایمیل بزنید.
خیلی خیلی ممنونم، موفق باشید

19 نظرات
 1. عطر لیلیوم می گوید

  بسیار مطلب خوب و کاربردی بود ممنون

 2. محمد رضا می گوید

  عالی
  عالی عالی
  عالی عالی عالی
  عالی عالی عالی عالی
  عالی عالی عالی عالی عالی
  عالی عالی عالی عالی عالی عالی

 3. مهدی اقتداری می گوید

  سلام آقای نورهانی کارتون بسیار عالیه میتونم بگم در ایران بی نظیره.لطفا راجبه رقابت با قدرت مندان که از رتبه یک گوگل تکون نمیخورن راجبه شناسایی خلع های رقیب مطلب بزارید.

 4. علیرضا می گوید

  سلام
  وقتتون بخیر

  آیا امکان آپگرید کردن اکانت Mailerlite ، به تعداد مشترکین ۱۰۰۱ تا ۵۰۰۰ بدون پرداخت هزینه وجود داره ؟
  میشه در این مورد راهنمایی کنید؟ چون قبلا چند جا خوندم که میشه تا ۱۲ هزار مشترک رایگان داشت

  1. علی نورهانی می گوید

   سلام
   بعید می دانم.
   برای پلان های بالاتر می توانید با نماینده این سایت در ایران صحبت کنید.

 5. قیمت زنده طلا می گوید

  جناب نورهانی از مطالب خوبتون بسیار سپاسگذاریم واقعا اطلاعات خوبی در اختیار کاربران میذارید.

 6. امین می گوید

  سلام
  لطفا در مورد نحوه ساختن لینک edu هم توضیح وهید.

 7. piri می گوید

  من مدتی هست که مطلب سایت شمارو میخونم فکر میکنم که سایت شما یکی از سایتهای خوب در مورد سئو
  و وب هست .
  ممنونم از زحمات شما
  موفق باشید

 8. jalilrasoli می گوید

  سلام
  دوره رایگان سئو خیلی عالی بود و فقط در مورد نحوهبدست آوردن گوگل کیم پلیر توضیح کامل داده نشده اگر امکان دارد دراین زمینه توضیحی بفرمایید .
  بسیار تشکر از شما

  1. علی نورهانی می گوید

   در دو درس دوره به طور کامل آموزش داده شده.

 9. peyman می گوید

  استاد نورهانی یه دونه ای….

 10. بیوتی دیزاین می گوید

  علی بود آقای نورحانی مرسی

 11. معماری می گوید

  بینظیر بود. واقعا کمک کننده است توضیحات شما – تشکر

 12. سجاد می گوید

  وبتون عالیه
  مطالب جدید و فوق العاده

 13. رضا نیکخواه می گوید

  خیلی هم عالی اما متاسفانه پول تو کارتم نبود تا در روزی که تخفیف داشت خریداری کنم.

 14. هشت پا می گوید

  بهینه سازی موتورهای جستجو امریست بدیهی و قابل توجه که برای رتتبه گرفتن در سایتها غالبا باید به ان توجه کرد.

 15. سپهر می گوید

  عالی بود
  تشکر از زحمات شما

  موسوی

 16. میثم مرادی می گوید

  عالی و بی نظیر بود

 17. مهران می گوید

  سلام.چطور این اموزشی که در پادکست گفتید را دریافت کنم؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.